MEGE YARALI ŞAHİN’E SAHİP ÇIKTI

MEGE YARALI ŞAHİN’E SAHİP ÇIKTI

Kanadından vurulan Yaralı Kara Şahin’e Menderes Geothermal Elektrik Üretim A.Ş sahip çıktı. Şahin’in tedavi ve rehabilitasyon süreci devam ediyor.

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde kendini bilmez kaçak avcılar tarafından kanadından vurulduktan sonra aynı bölgede faaliyet gösteren Menderes Geothermal Jeotermal Enerji Santrali’nin bahçesine düşen ve santral çalışanları tarafından bulunan Yaralı Kara Şahin’e çevre dostu üretim yapan santralin canlı dostu çalışanları sahip çıktı.

Yağmurlu günde kanadından vurulduktan sonra bahçesine düştüğü santralde çalışan tarafından Efeler İlçesinde bulunan ve Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesine götürülen yaralı Şahin tedavi altına alındı. Burada ilk tedavisi yapılan Şahin’in 2 yaşında olduğu ve tüfek fişeği ile kanadından yaralandığı tespit edildi.

İyileşinceye kadar ADÜ Veterinerlik Fakültesi Doğa Kuşları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinde kalacak olan ve fakülte öğrencileri tarafından kurulan “Kanatger”  topluluğunun gözetimi altında olacak yaralı Şahin’in tüm tedavi ve bakım giderleri MB Holding tarafından karşılanacak.

Kanatger topluluğunun danışmanlığını yapan ADÜ Veterinerlik Fakültesi Hayvan Besleme ve Besleme Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Uzman Veteriner Onur Tatlı, Kara Şahinlerin beslenmesi açısından ve yaşadığı  çevre konusunda çok iyi uyum sağlayabilen bir kuş olduğu için dağlarda, düzlüklerde, doğanın en yabani olan kısımlarından, büyük şehirlerin içine kadar yaygın  olduklarını, bu özellikleri nedeniyle de bazen onların düşüncesiz kişilerin hedefi olabileceğine dikkat çekerek doğadaki her canlının ekolojik sistemin bir parçası olduğunu ve parçalardan birine verilebilecek en ufak zararın aslında sisteme ve dolayısıyla insanoğlunun kendisine vereceği büyük bir zarar olacağını ifade etti. Tatlı; “Yaralı olan Şahin’in ilk tedavisini burada yaptık. Kanadında bir kırık yok ama aldığı yara nedeniyle muhtemelen 7-8 ay uçamayacak.

Rehabilitasyon merkezimizde tedavisinin ardından Şahinimizi yeniden doğal yaşama kavuşturacağımızı düşünüyorum. Yaralı Şahin’in tedavi ve bakımını gerçekleştiren tüm görevli hekimlerimize ve MB Holding ile çalışanlarına teşekkür ediyorum “diyerek sözlerini noktaladı.

MB Grup Şirketleri

MB Holding, bünyesinde barındırdığı 10'u aşkın şirket ve markaları ile inşaat, sanayi, giyim, gıda, enerji, günlük kullanım eşyaları vb. sektöründe faaliyetini tüm hızıyla sürdürmektedir...