KETENYERİ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ

KETENYERİ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ MEGE’DE YENİLENEBİLİR ENERJİYİ ÖĞRENDİ

MB Holding bünyesinde faaliyette olan ve Menderes Geothermal Elektrik Üretim A.Ş tarafından işletilen Dora-2 jeotermal sahaları ve Türkiye’nin en modern cam seralarından olan Sultan Sera Ketenyeri İlkokulu öğrencilerini ağırladı. Öğretmenleri Didem Yılmaz’la geziye katılan öğrencilere jeotermal enerji ve faydaları anlatıldı.

Ketenyeri İlkokulu 1. , 2. ,3. ,4. Sınıf öğrencileri MB Holding’e bağlı ve Menderes Geothermal Elektrik Üretim bünyesinde bulunan Dora – 2 Jeotermal Enerji Santrali’ni ziyaret ettiler. Hayatlarında ilk defa jeotermal enerji santrali gören çocuklar, MB Holding tesislerinde heyecanlı ve keyifli bir teknik gezi yaptılar.

Çevre dostu, yerli, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynağı olan jeotermalden enerji üretilmesi işlemini ilgi ile dinleyen öğrenciler, öğretmenleri Didem Yılmaz eşliğinde merak ettikleri soruları MEGE A.Ş İşletme Müdürü Herkan Uçak’a sordular.

Jeotermal enerjinin nasıl çıktığını, ülkemiz için faydalarını, sera da nasıl domates yetiştiğini ilkokul öğrencilerine aktaran Uçak, misafirlerden oldukça mutlu olduklarını, çocukların santralleri ve serayı görünce hem şaşırdıklarını hem de merak ettiklerini dile getirdi.

Ziyaret sırasında ilkokul eğitiminin önemine değinen MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat, çocukların şimdiden belirli bir çevre bilinci ile yetişmesinin büyük önem taşıdığını ve çocuklara bu bilincin aşılanmasının holding için bir misyon olduğunu belirtti. Balat, “ Ketenyeri İlkokulu çok değerli bir okuldur.

Öğretmen Didem Hanım’ın bu okulda ki çocukların eğitimi için ne kadar savaş verdiğine defalarca şahit olduk. Kendisi öğrencileriyle çok ilgilenen, çok fedakâr, örnek bir öğretmendir. Kendisine yeni nesilin yetişmesinde ki katkılarından dolayı teşekkür ederiz. İlkokul eğitimi temel eğitimdir. Bir çocuğa temel bilgiler ne kadar sağlam yerleştirilirse, ülkemiz o derecede kalkınacaktır. Eğitimle geleceğimizi aydınlatabiliriz o yüzden bugün burada çocuklarımıza bir bilgi verebildiysek bu anlamda bir faydamız olduysa ne mutlu bizlere” dedi.

Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak için elinden geleni yaptığını anlatan Balat, jeotermal tesislerin kapılarının tüm eğitim kurumlarına her zaman açık olduğunu ifade etti. Çocukları tekrar ziyarete beklediklerini belirterek bu geziye vesile olan öğretmenlerini de tebrik etti ve öğrenci kafilesini

MB Grup Şirketleri

MB Holding, bünyesinde barındırdığı 10'u aşkın şirket ve markaları ile inşaat, sanayi, giyim, gıda, enerji, günlük kullanım eşyaları vb. sektöründe faaliyetini tüm hızıyla sürdürmektedir...