DOĞA KORUMAMIZ ALTINDA

DOĞA KORUMAMIZ ALTINDA

Çevre Dostu üretimle temiz enerji üreten Menderes Geothermal Elektrik Üretim A.Ş santralleri içerisinde ki 500 yıllık zeytin ağacını korumaya aldı.
Aydın’da bulunan Menderes Geothermal Elektrik Üretim A.Ş’ye(Mege) bağlı DORA 3 Ünite-1 Santralinin yakınındaki AS 17 kuyu bölgesinde bulunan yaklaşık 500 yıllık olduğu tahmin edilen zeytin ağacı Mege Personeli tarafından korumaya alındı.

Zarar görmemesi için çevresi tellerle örülen ağacın korunmaya alınmasının önemini vurgulayan MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat; “Doğa dostu, temiz enerji üreten şirketimiz çevreye saygılı bir üretim yapmaktadır. Bizler ürettiğimiz jeotermal enerji ile yıllık 200.000 ağacın kesilmesini önlemekteyiz.

Ayrıca santrallerimizin olduğu bölgelerin yeşil kalmasına büyük itina gösteriyoruz. Tertemiz santrallerimize kuşlar geliyor yuva yapıyor. Ağaçlar ürün veriyor, jeotermal enerji zaten toprağı bereketli olan bu bölgeyi daha da bereketli hale getiriyor. Sadece enerji üretiminde değil bulunduğumuz her sektörde çevreye olan duyarlılığımızı koruyoruz” diye konuştu.

Ağaçlara sahip çıkılması gerektiğine işaret ederek, bu ülkenin temiz bir çevreye ihtiyacı olduğunu belirten ve koruma altına aldıkları ağaca hiç kimsenin durduk yere zarar vereceğini düşünmediklerini dile getiren Balat; “Ağacımızı çok yaşlı olduğu için fiziksel olarak koruma altına aldık. Bunun nedeni hem ağacı korumak hem de olası devrilme esnasında tedbir almak için.

Aydın Yöremizde hiç kimse kimsenin malına veya canına bilerek zarar vermez kanaatindeyim zaten. Bu kadar yaşlı bir ağacın bu kadar fazla yaşaması bizim için önemli” dedi.

MB Grup Şirketleri

MB Holding, bünyesinde barındırdığı 10'u aşkın şirket ve markaları ile inşaat, sanayi, giyim, gıda, enerji, günlük kullanım eşyaları vb. sektöründe faaliyetini tüm hızıyla sürdürmektedir...